NAT17.5018
TECK Coast Race TECK Coast Race
Mens 2 RUN GS on 1/21/2017
Mt. Washington BC CAN

Jury

TECHNICAL DELEGATE: BOB WALTON, (CAN)
CHIEF OF RACE: DEAN NILSEN, (CAN)
REFEREE: HENRY YEIGH, (CAN)
CHIEF OF COURSE: S DJURICKOVIC, (CAN)
START REF: CAROL HALE, (CAN)
FINISH REF: JENNY DOYLE, (CAN)
RACE ADMIN: MAUREEN CLARKE, (CAN)
CHIEF OF TIMING: DOUG YELLAND, (CAN)

Technical Data

START ELEV.: 1322
FINISH ELEV.: 1102
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 380.6
CALC PENALTY: 380.6
F VALUE: 980
COURSE SETTER: JOHN TRIMMER, (CAN)
# OF GATES: 33
START TIME: 5:00
WEATHER: LIGHT SNOW. LOW VIZ
SNOW: YES
TEMP (start/finish): 0 / 0
START ELEV.: 1322
FINISH ELEV.: 1102
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 380.6
CALC PENALTY: 380.6
F VALUE: 980
COURSE SETTER: BEN WILKINSON, (CAN)
# OF GATES: 36
START TIME: 5:00
WEATHER: LIGHT SNOW. LOW VIZ
SNOW: YES
TEMP (start/finish): 0 / 0
Rank Bib Card Competitor Run1 Run2 Total RPoints
1 4 83552 HAZIZA Sierra 52.5 51.98 01:44.5 0
2 29 89038 STIEL Sara 52.53 52.02 01:44.6 0.66
3 24 89033 LAFRENIERE Kaila 52.54 52.18 01:44.7 2.25
4 1 82535 KALUDJERCIC Katarina 52.92 52.45 01:45.4 8.35
5 6 87596 BAY Bella 53.83 53.8 01:47.6 29.55
6 12 82678 CROSS Isabella 54.4 53.53 01:47.9 32.36
6 5 83685 CLARKE Holly 54.71 53.22 01:47.9 32.36
8 25 82854 PLAVSIC Mila 55.38 53.94 01:49.3 45.4
9 18 83167 IRISH Lily 55.65 54.98 01:50.6 57.69
10 11 82730 WALDRUM Marissa 56.44 55.08 01:51.5 66.03
11 3 82529 BORDER Jamie 55.83 56.86 01:52.7 77.01
12 14 83161 SLATER Taylor 58.48 54.47 01:53.0 79.45
13 7 82686 TAYLOR Brooke 57.36 56.19 01:53.6 85.07
14 19 88731 MACLEOD Kaitlyn 57.28 56.44 01:53.7 86.67
15 28 82677 MELLES Mika 57.89 56.49 01:54.4 92.86
16 10 82589 THEMENS Mackenzie 57.44 56.98 01:54.4 93.24
17 2 82554 NILSEN Shelby 56.47 58.46 01:54.9 98.02
18 8 82526 KARDOES Sydney 58.71 57.02 01:55.7 105.52
19 26 83160 DAMIANOVA Paula 59.12 57.2 01:56.3 111.06
20 23 83362 DOIRON Meagan 59 57.83 01:56.8 115.84
21 27 82534 ANDERSON Coral 01:00.8 59.8 02:00.6 151.58
22 20 83363 FRID LOTENBERG Twyla 01:01.7 01:03.0 02:04.7 189.28
23 22 89035 LUNDIN Bode 01:03.8 01:01.1 02:04.9 191.63
24 21 89060 SIDHU Aamiya 01:03.3 01:01.9 02:05.3 195.19
25 17 89054 PARKHILL Ava 01:02.8 01:04.6 02:07.4 214.52
26 13 83312 WENGZYNOWSKI Linnea 01:07.8 01:03.8 02:11.6 254.75
27 15 89064 TAGIROVA-SIROTKINA Soniya 01:08.9 01:05.1 02:14.0 277.17
28 30 83371 LEIKERMOSER Eva 01:09.4 01:07.7 02:17.1 306.06
999 16 82527 EDER Rhianne DNF DNS 0
999 9 83692 DAWSON Jaden 51.9 DSQ - 3 0

RESULTS GENERATED BY: Split Second Timing 6.71
LIST USED: NAT1707_20_01_2017.TXT