NAT18.5056
Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series
Mens 2 RUN SL on 4/22/2018
Sunshine

Jury

TECHNICAL DELEGATE: FERGUSON GREGG (CAN)
CHIEF OF RACE: STANIER DARRYL (CAN)
REFEREE: GIORDANO G. (CAN)
CHIEF OF COURSE: SANDERCOCK CHERYL (CAN)
START REF: FRISON AL (CAN)
FINISH REF: GRAY J. (CAN)
RACE ADMIN: SAUVE JILENE (CAN)
CHIEF OF TIMING: LAMOUREAUX GARY (CAN)

Technical Data

START ELEV.: 2185
FINISH ELEV.: 2025
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 169.15
CALC PENALTY: 169.15
F VALUE: 720
COURSE SETTER: HAWKINS D. (CAN)
# OF GATES: 49
START TIME: 9:45
WEATHER: PARTLY CLOUDY
SNOW: HARD PACKED
TEMP (start/finish): -2 / 5
START ELEV.: 2185
FINISH ELEV.: 2025
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 169.15
CALC PENALTY: 169.15
F VALUE: 720
COURSE SETTER: DELANEY K. (CAN)
# OF GATES: 49
START TIME: 9:45
WEATHER: PARTLY CLOUDY
SNOW: HARD PACKED
TEMP (start/finish): -2 / 5
Rank Bib Card Competitor Run1 Run2 Total RPoints
1 14 65141 GRAY Jacquelyn 44.01 41.71 01:25.7 0
2 11 70394 GOOCH Ryan 47.7 45.01 01:32.7 58.71
3 6 69388 SHARRATT Lauren 48.01 44.73 01:32.7 58.96
4 5 69964 TIMMERMANN Cydnie 47.23 46.72 01:34.0 69.13
5 18 77995 MOLESKY Anya 49.05 45.19 01:34.2 71.56
6 8 65280 LOMAS Caroline 47.28 47.29 01:34.6 74.34
7 4 21837 FERGUSON Jessie 47.69 46.9 01:34.6 74.5
8 1 93327 SEMET Maddie 47.97 47.66 01:35.6 83.24
9 16 72609 SHEPHARD Sarah 48.73 47.02 01:35.7 84.25
10 12 67176 RYBARIK Zuzana 50.93 45.14 01:36.1 86.93
11 3 64980 CARMICHAEL Emma 48.91 47.28 01:36.2 87.94
12 43 79206 CULIG Julia 50.37 45.98 01:36.4 89.29
13 15 65589 WHITMORE Lauren 49.67 47.32 01:37.0 94.66
14 27 65446 ROSS Megan 51.38 46.61 01:38.0 103.06
15 45 71603 DUNN Neige 52.94 48.27 01:41.2 130.11
16 26 69937 LOCKE Haley 52.78 49.26 01:42.0 137.08
17 23 70071 MCLAUGHLIN Paige 53.47 49.52 01:43.0 145.06
18 50 69297 GRAY Zoe 53.56 49.55 01:43.1 146.07
19 29 77556 GASIENICA Claudia 53.72 50.05 01:43.8 151.61
20 48 69336 LAWSON Chloe 54.89 50.51 01:45.4 165.3
21 54 78937 RICE Courtney 56.23 49.41 01:45.6 167.32
22 32 80113 WADEY Julia 55.56 50.58 01:46.1 171.52
23 52 73096 HART Alexandra 56.09 50.8 01:46.9 177.82
24 36 73014 ARCHAENI Annette 55.9 51.51 01:47.4 182.18
25 57 70796 BOYD Madeline 56.84 51.29 01:48.1 188.23
26 61 71584 CHILDS Aaliyah 56.58 54.07 01:50.7 209.4
27 63 73819 MCCONNELL Ciara 59.28 56.66 01:55.9 253.83
999 56 86885 MULLEN Anne DNS 0
999 58 76399 SKEANS Madeline DNS 0
999 7 71617 FYNN Kaitlyn DNF 44.2 0
999 2 72600 RICHARDSON Britt DNF 0
999 9 70051 DENNEY Teagan DNF 0
999 13 69797 WILDE Petra DNF 0
999 17 69338 LEBSACK Makenna DNF 45.84 0
999 20 65824 CHALIFOUX Geoelle DNF 46.27 0
999 21 65485 STADLER Rory DNF 0
999 25 67118 MCPHAIL Rory DNF 52.12 0
999 28 68890 SMITH Rane DNF 0
999 30 69356 MOORE Kaitlyn DNF 50.98 0
999 33 65920 LEBLANC Lauren DNF 49.21 0
999 34 70887 ROONEY Susie DNF 51.79 0
999 35 70563 PARADIS Sara DNF 48.46 0
999 38 69966 VERHUN Jamie DNF 0
999 39 82266 DENTON Jessica DNF 0
999 40 74203 MACHHIWALA Nuha DNF 51.07 0
999 41 87511 SCHWEIGER Jacquie DNF 50.3 0
999 42 78095 WUNSCH Mikayla DNF 48.85 0
999 46 73000 SHEPHERD Skylar DNF 49.76 0
999 47 71773 WEEKLEY Sophie DNF 49.79 0
999 49 69357 MOORE Paige DNF 52.42 0
999 51 71661 LANG Polly DNF 0
999 53 73178 SCHROEDER Lauren DNF 0
999 60 86398 ROELOFS Robin DNF 55.04 0
999 62 76326 BORGLAND Naya DNF 59.51 0
999 65 92490 BIESENTHAL Michayla DNF 0
999 19 69366 PALAMAREK Abbey DSQ - 0 49.27 0
999 44 81972 MCDERMID Jorja DSQ - 0 52.61 0
999 59 65451 SANGWINE Tess DSQ - 0 48.33 0
999 24 82667 ROGERS Noa 49.25 DNF 0
999 31 69397 STANIER Maya 57.92 DNF 0
999 37 76901 GUSHATY Larissa 57.68 DNF 0
999 55 84424 GAUDRY Sage 54.6 DNF 0
999 10 67009 GRIFFITHS Nia 49.86 DSQ - 29 0
999 22 69395 SOUTER Kierra 50.89 DSQ - 18 0
999 64 84436 LAU Stephanie 01:02.5 DSQ - 49 0

RESULTS GENERATED BY: Split Second Timing 6.81
LIST USED: NAT1821_18_04_2018.TXT