NAT18.5085
Teck Enquist SL
Mens 2 RUN SL on 2/24/2018
Mt. Seymour BC CAN

Jury

TECHNICAL DELEGATE: Erickson Dean (CAN)
CHIEF OF RACE: Selby Rob (CAN)
REFEREE: Roth Gord (CAN)
CHIEF OF COURSE: Okuda Kaz (CAN)
START REF: Voss Jan (CAN)
FINISH REF: Kapur Vinay (CAN)
RACE ADMIN: Roumiantseva Tonya (CAN)
CHIEF OF TIMING: Johannessen Morten (CAN)

Technical Data

START ELEV.: 1163
FINISH ELEV.: 1063
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 251.84
CALC PENALTY: 251.84
F VALUE: 720
COURSE SETTER: Krasula Peter (CAN)
# OF GATES: 44
START TIME: 10:30
WEATHER: CLEAR
SNOW: POWEDER
TEMP (start/finish): -4 / -3
START ELEV.: 1163
FINISH ELEV.: 1063
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 251.84
CALC PENALTY: 251.84
F VALUE: 720
COURSE SETTER: Roth Matt (CAN)
# OF GATES: 44
START TIME: 10:30
WEATHER: CLEAR
SNOW: POWEDER
TEMP (start/finish): -4 / -3
Rank Bib Card Competitor Run1 Run2 Total RPoints
1 19 80189 KALUDJERCIC Ksenija 40.88 43.85 01:24.7 0
2 21 82479 SLATER Makyla 42.02 44.81 01:26.8 17.84
3 8 83685 CLARKE Holly 42.61 46.6 01:29.2 38.07
4 25 68617 NELSON Hailey 42.97 46.48 01:29.5 40.11
5 3 82535 KALUDJERCIC Katarina 43.54 46.89 01:30.4 48.44
6 13 83361 DOIRON Katie 44.18 47.21 01:31.4 56.59
7 20 69052 WALLIN Caitlin 44.53 47.06 01:31.6 58.29
8 23 87575 LAI Dee Dee 45.12 46.66 01:31.8 59.91
9 24 87601 MILLER Amanda 45.07 46.89 01:32.0 61.44
10 5 92105 MIAO Emma 45.3 47.25 01:32.6 66.45
11 30 83682 AIDELBAUM Katrina 45.42 47.56 01:33.0 70.11
12 18 82456 CALLAGHAN Samantha 45.42 47.62 01:33.0 70.61
13 10 82534 ANDERSON Coral 45.67 48.1 01:33.8 76.82
14 2 83684 BURY Sophie 44.39 49.47 01:33.9 77.58
15 27 83160 DAMIANOVA Paula 45.78 48.26 01:34.0 79.11
16 7 82538 HEINTZMAN Paige 45.99 48.27 01:34.3 80.98
17 17 82691 JOHANNESSEN Lotte 46.44 48.18 01:34.6 84.04
18 28 83677 NOVAK Gabriella 45.9 48.79 01:34.7 84.64
19 16 88731 MACLEOD Kaitlyn 46.47 48.38 01:34.9 86
20 15 87595 BALL Georgia 46.31 49.57 01:35.9 94.75
21 22 82589 THEMENS Mackenzie 47.27 49.31 01:36.6 100.7
22 38 90061 BROUSSEAU Frederique 48.57 48.79 01:37.4 107.32
23 14 82537 SMITRAN Petra 48.07 50 01:38.1 113.36
24 31 83312 WENGZYNOWSKI Linnea 51.78 53.72 01:45.5 176.49
25 26 82730 WALDRUM Marissa 52.68 53.2 01:45.9 179.72
26 42 83797 GAU Naomi 53.63 54.84 01:48.5 201.73
27 34 82590 THEMENS Kelsey 53.74 56.47 01:50.2 216.52
28 32 83806 DENTON Emma 52.05 58.23 01:50.3 217.11
29 1 90353 HOLMES Ries 50.26 01:00.5 01:50.8 221.53
30 36 82876 KERR Megan 55.26 58.92 01:54.2 250.25
31 37 83360 DONALDSON-MCFARLANE Amanda 52.87 01:02.1 01:55.0 257.14
32 33 89972 JAAGER Adelaine 52.62 01:06.9 01:59.5 295.72
33 40 83393 WORKMAN Mia 58.15 01:04.7 02:02.9 324.18
999 12 82529 BORDER Jamie DNF 0
999 41 92391 PRICE Stella DNF 57.66 0
999 43 92672 JAFREE Celina DSQ - 22 01:06.6 0
999 11 87596 BAY Bella 44.13 DNF 0
999 9 84883 BOWES Ava 48.5 DNF 0
999 29 83092 BRYAN Emmaleah 50.63 DNF 0
999 6 83098 SAFAR Patricia 49.22 DNF 0
999 44 92673 LIMOGES Olivia 55.8 DNF 0
999 4 87571 GOLDBERG Sloane 48.42 DSQ - 8 0
999 35 82902 GILL Smera 50.79 DSQ - 25 0
999 39 90170 SAMANI Nikki 55.94 DSQ - 29 0

RESULTS GENERATED BY: Split Second Timing 6.81
LIST USED: NAT1813_23_02_2018.TXT