NAT18.5019
Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series
Mens 2 RUN GS on 2/4/2018
Lake Louise

Jury

TECHNICAL DELEGATE: Henning Victor (CAN)
CHIEF OF RACE: Boyd Steve (CAN)
REFEREE: Giordano G. (CAN)
CHIEF OF COURSE: Lebsack Gary (CAN)
START REF: Boonstra M. (CAN)
FINISH REF: Chapman R. (CAN)
RACE ADMIN: Steingart Gieta (CAN)
CHIEF OF TIMING: Hay Neil (CAN)

Technical Data

START ELEV.: 2118
FINISH ELEV.: 1812
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 216.21
CALC PENALTY: 216.21
F VALUE: 980
COURSE SETTER: Wilson G. (CAN)
# OF GATES: 40
START TIME: 9:45
WEATHER: CLOUDY
SNOW: FRESH SNOW
TEMP (start/finish): -20 / 0
START ELEV.: 2118
FINISH ELEV.: 1812
HOMOLOGATION:
APPLIED PENALTY: 216.21
CALC PENALTY: 216.21
F VALUE: 980
COURSE SETTER: Zagozewski B. (CAN)
# OF GATES: 42
START TIME: 9:45
WEATHER: CLOUDY
SNOW: FRESH SNOW
TEMP (start/finish): -20 / 0
Rank Bib Card Competitor Run1 Run2 Total RPoints
1 4 71617 FYNN Kaitlyn 01:02.6 01:04.8 02:07.4 0
2 6 69338 LEBSACK Makenna 01:02.8 01:05.2 02:08.0 4.46
3 3 69388 SHARRATT Lauren 01:02.9 01:05.3 02:08.3 6.38
4 7 67176 RYBARIK Zuzana 01:03.1 01:05.2 02:08.3 6.61
5 2 69964 TIMMERMANN Cydnie 01:03.9 01:06.4 02:10.3 22.07
6 5 72600 RICHARDSON Britt 01:04.4 01:06.0 02:10.4 22.61
7 15 21837 FERGUSON Jessie 01:04.3 01:06.3 02:10.6 24.69
8 11 67009 GRIFFITHS Nia 01:05.0 01:06.1 02:11.1 28.15
9 10 66845 FEHR Nadine 01:05.3 01:06.3 02:11.6 31.84
10 1 65141 GRAY Jacquelyn 01:04.8 01:06.8 02:11.6 31.92
11 8 70394 GOOCH Ryan 01:05.5 01:07.0 02:12.5 38.76
12 14 70051 DENNEY Teagan 01:06.5 01:06.1 02:12.6 39.61
13 9 64980 CARMICHAEL Emma 01:04.5 01:08.2 02:12.7 40.14
14 13 77995 MOLESKY Anya 01:06.1 01:07.4 02:13.5 46.84
15 27 93327 SEMET Maddie 01:07.5 01:07.8 02:15.2 60.14
16 29 69397 STANIER Maya 01:07.7 01:07.8 02:15.5 62.14
17 23 65451 SANGWINE Tess 01:08.4 01:08.8 02:17.1 74.75
18 16 67118 MCPHAIL Rory 01:08.2 01:09.1 02:17.4 76.44
19 19 65446 ROSS Megan 01:08.4 01:09.1 02:17.5 77.67
20 18 69366 PALAMAREK Abbey 01:08.1 01:09.7 02:17.8 79.44
21 25 72609 SHEPHARD Sarah 01:08.7 01:09.4 02:18.1 81.75
22 28 70255 LUNTLEY Madeleine 01:09.0 01:09.6 02:18.7 86.36
23 12 65280 LOMAS Caroline 01:08.3 01:10.5 02:18.8 87.06
24 32 80113 WADEY Julia 01:09.8 01:09.0 02:18.8 87.67
25 35 89021 WHEATLEY Kyra 01:09.3 01:09.8 02:19.1 89.9
26 20 65824 CHALIFOUX Geoelle 01:08.7 01:10.5 02:19.3 91.06
27 40 65920 LEBLANC Lauren 01:10.4 01:09.4 02:19.8 95.29
28 24 70071 MCLAUGHLIN Paige 01:09.7 01:10.9 02:20.6 101.51
29 39 73014 ARCHAENI Annette 01:11.0 01:11.9 02:22.9 118.66
30 45 93330 TESS Mahony 01:12.5 01:13.8 02:26.3 145.27
31 36 87390 MAGAJ Jacqueline 01:13.3 01:13.6 02:26.9 149.58
32 41 69356 MOORE Kaitlyn 01:12.5 01:14.4 02:27.0 150.27
33 37 69937 LOCKE Haley 01:15.2 01:16.1 02:31.3 183.57
34 43 65786 ACKIMENKO Courtney 01:15.0 01:16.6 02:31.6 185.8
35 46 86885 MULLEN Anne 01:15.0 01:16.8 02:31.8 187.73
36 48 66140 HARRIS Harley 01:15.7 01:17.2 02:32.9 195.88
37 42 76901 GUSHATY Larissa 01:16.5 01:16.9 02:33.3 199.34
999 34 69958 SHEPHERD Kassandra DNS 0
999 17 65485 STADLER Rory DNF 0
999 21 65321 MILLER Beth DNF 01:11.7 0
999 22 69797 WILDE Petra DNF 0
999 30 67149 PERKS Isabelle DNF 0
999 33 88984 KENNY Elise DNF 0
999 47 71404 COULTER Bailey 01:15.7 DNS 0
999 26 77556 GASIENICA Claudia 01:11.0 DNF 0
999 31 69395 SOUTER Kierra 01:11.2 DNF 0
999 38 79049 CORNELIUS Lucy 01:14.3 DNF 0
999 44 87511 SCHWEIGER Jacquie 01:11.9 DNF 0

RESULTS GENERATED BY: Split Second Timing 6.81
LIST USED: NAT1810_03_02_2018.TXT